A jelen szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat), mint általános szerződési feltétel, a Human Priority Kft. által szervezett, „IT Összefogás” elnevezésű programban (a továbbiakban: IT Összefogás) történő részvételi és egyéb szabályokra vonatkozó jogokat és kötelezettségeket tartalmazza.
Preambulum
Az IT Összefogást az IThon.info csapata hozta létre az Informatika a Látássérültekért Alapítvány közreműködésével 2019-ben, azzal a céllal, hogy bemutassák és elismerjék azokat a hazai vállalkozásokat, akik remek példával járnak elöl és elkötelezettek abban, hogy miként lehet a társadalmi felelősségvállalás keretében előtérbe helyezni az esélyegyenlőség megteremtését azáltal, hogy weboldalakat tesznek az akadályoztatottak számára is felhasználóbarát felületté.
Az IT Összefogás 2019. március 29-én indul, a csatlakozás pedig bármely, az alábbiakban meghatározott hazai vállalkozás számára lehetséges.
Az IT Összefogás nem egy verseny a hazai vállalkozások között, hanem egy társadalmi szolidaritáson alapuló olyan program, amely egyfelől előmozdítja és segíti, hogy az akadályoztatottak minél szélesebb körben és akadályok nélkül tudják igénybe venni az internet világa nyújtotta előnyöket (idén a látássérültek problémáira helyezzük a hangsúlyt), másfelől pedig egy lehetőség az IT Összefogásban résztvevők számára, hogy ezen társadalmi szerepvállalásukat nagyobb körben is reklámozzák, népszerűsítsék.
1. Az IT Összefogás szervezője
Az IT Összefogás szervezője, lebonyolítója és adatkezelője a Human Priority Kft. (székhely: 1123 Budapest, Alkotás utca 17-19. 3. em.; cégjegyzékszám: Cg.01-09-997210; a továbbiakban: Szervező).
2. Az IT Összefogásban résztvevők köre
2.1 Résztvevő
Az IT Összefogásban való részvétel önkéntes. Az IT Összefogásban a Magyarországon törvényesen működő alábbi vállalkozások – IT csapatai – vehetnek részt (a továbbiakban: Résztvevő):
a.) A kis- és középvállalkozásokról szóló 2004. évi XXXIV. törvény értelmében kis- és középvállalkozásnak minősülő vállalkozások. Kis- és középvállalkozásnak minősül az a vállalkozás, amelynek statisztikai foglalkoztatotti létszáma 250 főnél kevesebb, és éves nettó árbevétele legfeljebb 50 millió eurónak megfelelő forintösszeg, vagy mérlegfőösszege legfeljebb 43 millió eurónak megfelelő forintösszeg.
b.) Nagyvállalatoknak minősülő vállalkozások, amelynek az összes foglalkoztatotti létszáma 250 fő vagy annál több, vagy éves nettó árbevétele 50 millió eurónál több forintösszeg és mérlegfőösszege 43 millió eurónál többnek megfelelő forintösszeg.
Az IT Összefogásban való részvétel további feltétele, hogy a Résztvevő az erre a célra kialakított regisztrációs felületen beregisztráljon, a részvételi díjat (490 000 Ft + ÁFA) megfizesse, valamint a jelen Szabályzatban foglalt feltételeket elfogadja és azokat az IT Összefogás teljes időtartama alatt maradéktalanul betartsa. Az IT Összefogás terjesztésében bárki szabadon részt vehet.
A részvételi díj megfizetése helyett a Résztvevő akkor is jogosulttá válhat az IT Összefogásban részt venni, ha az alábbi lehetőségek valamelyikét a regisztráció során vállalja és az IT Összefogás ideje alatt teljesíti:
a) a Résztvevő vállalja, hogy legalább három db – a 3. szakasz b) pontja szerinti – feladatjegyet lefoglal és sikeres megold; vagy
b) a Résztvevő vállalja, hogy az IT Összefogást a 3. szakasz c) pontjában foglaltakon túlmenően kereskedelmi marketingfelületeken vagy egyéb sajtómegjelenésekben – igazolhatóan – népszerűsíti és reklámozza.
Rögzítésre kerül, hogy amennyiben a Résztvevő a fenti a) vagy b) pontban foglaltakat nem tudja maradéktalanul teljesíteni, úgy a Résztvevőnek nem keletkezik részvételi díjfizetési kötelezettsége, ugyanakkor a Résztvevő nem válik jogosulttá a 3. szakasz e) pontjában meghatározott #akadalymentesITs cím, illetve címer használatára. Ettől eltérően, a Szervező saját belátása szerint dönthet akként, hogy a Résztvevőnek – az IT Összefogásban, illetve azzal összefüggésben megtett erőfeszítéseire tekintettel – megadja a #akadalymentesITs címet.
2.2 Támogató Résztvevő
Az IT Összefogás keretében lehetőség van arra is, hogy a fenti 2.1 pontban meghatározott vállalkozások az IT Összefogásban támogató résztvevőként (a továbbiakban: Támogató Résztvevő) vegyenek részt. A Támogató Résztvevő részére nem kerül feladatjegy kiosztásra, és ezáltal a Támogató Résztvevő nem vesz részt a feladatjegyek megoldásában sem, hanem – a Szervezővel személyesen leegyeztetett összegű – anyagi hozzájárulás megfizetésével támogatja az IT Összefogás célkitűzéseit.
A Támogató Résztvevő az anyagi hozzájárulás megfizetésével egyfelől jogosulttá válik arra, hogy cégneve az IT Összefogás támogató partnerei között az IT Összefogás média és marketing felületein feltüntetésre kerüljön, másfelől – a #akadalymentesITs cím, illetve címer használata helyett – jogosulttá válik a “Támogató – IT Összefogás 2019” címer használatára.
A Támogató Résztvevő az IT Összefogásra történő regisztrációjával vállalja, hogy lehetőségeihez képest közösségi média és egyéb marketing felületein népszerűsíti mind az IT Összefogást, mind az IT Összefogásban való részvételét.
A Támogató Résztvevőnek az IT Összefogásban való részvételére egyebekben a Résztvevőkre vonatkozó szabályok az irányadóak, a jelen 2.2 pontban foglalt eltérésekkel.
A Támogató Résztvevő az anyagi hozzájárulása összegével és annak teljesítésével kapcsolatban a Szervező munkatársaival az alábbi elérhetőségeken tudja felvenni a kapcsolatot: e-mail: info@ithon.info; telefon: +36 20 218 5946
Az IT Összefogásra történő regisztráció a jelen Szabályzat, mint általános szerződési feltétel teljes körű elfogadásának minősül.
3. Az IT Összefogás időtartama, leírása és menete
a) Az IT Összefogás 2019. március 29. napján kezdődik, az IT Összefogáshoz 2019. május 6. éjfélig lehet csatlakozni (regisztrálni). A regisztrációt követően a Szervező a Résztvevő részére kiállítja a részvételi díjra vonatkozó számlát. A Résztvevő a sikeres regisztrációját követően elkezdheti a lenti b) pont szerinti feladata megoldását.
b) A Szervező többféle, a Résztvevők által megoldandó feladat-típust (a továbbiakban: feladatjegy) biztosít, amelyek közül a Résztvevőknek le kell foglalniuk az általuk szimpatikusnak és megoldhatónak tartott feladatjegyet. Egy Résztvevő több feladatjegyet is lefoglalhat és megoldhat. A Szervező a Résztvevő által választott feladathoz megkapja azt a háttéranyagot, amelyek mentén a kapott feladatot meg tudja oldani.
c) A Szervező kiemelten ösztönzi és kéri a Résztvevőket, hogy az IT Összefogás ideje alatt lehetőségeikhez képest tegyenek közzé kapcsolódó tartalmakat a közösségi média felületeiken (Facebook, Instagram, Linkedin, stb.) vagy a sajtó útján. Szükség esetén a Szervező támogatást nyújt a Résztvevő részére, az alábbi módokon: saját újságíró biztosítása, szöveges tartalmak megírása (pl. facebook bejegyzés, blogposzt), videós stábok közvetítése, PR szakemberek közvetítése.
d) A Résztvevőknek legkésőbb 2019. május 20. napjáig kell a Szervező által a részükre kiosztott feladatot befejezni és elküldeni.
e) Azok a Résztvevők, akik a feladatukat határidőben és sikeresen megoldják (teljesítik), azok megkapják a #akadalymentesITs címet.
f) 2019. május 31. napján kerül sor az “IT Összefogás nap” megrendezésére, a feladatot sikeresen teljesítő Résztvevők részvételével. Az “IT Összefogás napján” többek között szakmai előadásokra, díjátadóra is sor kerül.
4. Regisztráció
A regisztráció során a jelentkezőknek (leendő Résztvevőknek) az alábbi adatokat kell kötelezően megadniuk: cégnév, adószám, kapcsolattartó vezetékneve és keresztneve, kapcsolattartó telefonszáma, kapcsolattartó e-mail címe. Ezen felül a Résztvevőknek meg kell adniuk egy felhasználónevet, egy e-mail címet és egy jelszavat.
A regisztráció sikeres befejezéséhez szükséges Általános szerződési feltételek elfogadása. A regisztráció után, a megrendelni kívánt szolgáltatások közül a saját profilban ki kell választani az IT Összefogás részvételt, illetve az Általános szerződési feltételeket elfogadni.
5. Fizetési feltételek
A Szervező a számlát 15 napos határidővel állítja ki. Amennyiben a Résztvevő a számla kiegyenlítésével késedelembe esik és a számlát a Szervező 10 napos póthatáridőt biztosító fizetési felszólítása ellenére sem egyenlíti ki, úgy a Résztvevő az IT Összefogásból kizárásra kerül, és a Szervező haladéktalanul sztornózza a Résztvevő nevére kiállított számlát.
6. Az IT Összefogás céljai, a feladat megoldása
A Résztvevő kifejezetten tudomásul veszi, hogy az IT Összefogásban való részvétele önmagában még nem eredményezi az IT Összefogás sikeres teljesítését, és ezáltal a Résztvevő még önmagában nem válik jogosulttá a #akadalymentesITs cím megszerzésére és a #akadalymentesITs címer használatára. A #akadalymentesITs cím megszerzésére és a #akadalymentesITs címer használatára kizárólag azon Résztvevők válnak jogosulttá, akik határidőn belül (azaz legkésőbb 2019. május 20. napjáig) legalább egy feladatot sikeresen megoldottak vagy teljesítettek.
Rögzítésre kerül ugyanakkor, hogy minden Résztvevő már a sikeres és végleges regisztrációjával jogosulttá válik arra, hogy az IT Összefogásban való részvételét – annak eredményes teljesítésétől függetlenül – bármilyen fórumon hirdesse és felhívja erre a figyelmet. A Szervező az IT Összefogás ideje alatt folyamatosan biztosítja a Résztvevők megjelenítését a Szervező marketing platformjain.
A Résztvevőknek a Szervezők által kiosztott feladatuk átvételét követően két (2) hét áll rendelkezésükre, hogy a kapott feladatukat megoldják és a megoldásukat a Szervező részére megküldjék.
Rögzítésre kerül, hogy az IT Összefogás során a kapott feladat megoldása csak az IT Összefogás egyik célja. Az IT Összefogás kiemelt célját képezi az is, hogy a Résztvevő egyértelműen jelezze a problémakör fontosságát, hívja fel rá a figyelmet, továbbá, hogy a feladat megoldása során a Résztvevő IT csapat tagjai az adott – látássérülteket támogató – feladat megoldása során képezzék és fejlesszék magukat, hogy megismerjék és bemutassák a látássérülteket érintő IT problémákat, valamint, hogy a Résztvevők bemutassák, hogy egy látássérültek számára fennálló problémával, közérdekű üggyel foglalkoztak. Dolgozzák fel, hogyan jutnak el a megoldásig, milyen valós, gyakorlati haszna volt a részvételüknek. Mindezek történhetnek nagy cikkek, blogbejegyzések, Facebook vagy LinkedIn posztok, Instagram bejegyzések, videók, stb. segítségével. Szükség esetén a Szervező támogatást nyújt a Résztvevő részére, az alábbi módokon: saját újságíró biztosítása, szöveges tartalmak megírása (pl. facebook bejegyzés, blogposzt), videós stábok közvetítése, PR szakemberek közvetítése. A Résztvevőtől minimum két alkalommal várjuk el, hogy tartalmat tegyen közzé a fent már említett módok valamelyikén az IT Összefogás ideje alatt.
A fenti célok megvalósulása érdekében a Szervező kiemelten ösztönzi és kéri a Résztvevőket, hogy a Résztvevő vállalatok az IT Összefogás ideje alatt lehetőségeikhez képest tegyenek közzé kapcsolódó tartalmakat a közösségi média felületeiken (Facebook, Instagram, Linkedin, stb.) vagy a sajtó útján. Amennyiben ilyenekkel nem rendelkeznek, úgy a Szervező készségesen áll rendelkezésre a Résztvevőnek az IT Összefogásban való részvételének népszerűsítése érdekében és e tekintetben minden segítséget megad a Résztvevő számára az alábbiak szerint: újságíró biztosítása, szöveges tartalmak megírása (pl. facebook bejegyzés, blogposzt), videós stábok közvetítése, PR szakemberek közvetítése.
A feladat az alábbi esetekben minősül sikeresen megoldottnak:
- a Résztvevő a kapott feladatot 2 héten belül, de legkésőbb 2019. május 20. napjáig megoldja és ezen határidőn belül megküldi a Szervező részére az alábbiak szerint: a regisztráció során létrehozott saját fiókján keresztül feltölti fiókjába, vagy az info@ithon.info címre küldi, valamint a Szervező legkésőbb 2019. május 28. napjáig a Résztvevő részére visszajelzi, hogy a megoldása helyes.
- Amennyiben a feladatmegoldás legkésőbb 2019. május 20. napjáig beküldésre kerül, de a Szervező nem tud a Résztvevő számára 2019. május 28. napjáig sem visszajelzést adni, a feladat teljesítése szintén sikeresnek minősül.
7. Felelősség-kizárás, a Szervező jogai
A Résztvevő IT Összefogással kapcsolatos részvétele felfüggeszthető, megszüntethető, amennyiben a Résztvevő:
a) nem fizeti be a kiszámlázott részvételi díjat,
b) nem küld el egyetlen megoldott hibajegyet sem,
c) vagy egyáltalán nem oszt meg tartalmakat.
A Szervező kizárja a felelősségét minden olyan reklamációval vagy egyéb kártérítési és díj-visszafizetési követeléssel kapcsolatban, amely azzal kapcsolatos, hogy a Résztvevő nem megfelelő (számára megoldhatatlan) feladatjegyet választott, vagy részére – megítélése szerint – aránytalanul nehéz feladat került kiosztásra.
A jogsértő, illetve a jelen Szabályzatban foglaltak megsértésével megoldott vagy megküldött feladat-megoldás érvénytelen és a Szervező jogosult a megoldást figyelmen kívül hagyni, valamint az adott Résztvevőt a részvételi-díj visszafizetése nélkül az IT Összefogásból kizárni.
A Szervező kizárja a felelősségét minden olyan kárért, amely abból ered, hogy – a jelen Szabályzat vagy jogszabály rendelkezéseinek a Résztvevők általi megszegése miatt – a Szervező az IT Összefogást vagy annak egyes részeit felfüggeszti, vagy idő előtt megszünteti.
Amennyiben a Résztvevő magatartása következtében vagy azzal összefüggésben harmadik személy vagy bármely hatóság, illetve bíróság a Szervezővel szemben – a jelen Szabályzat elfogadásával létrejövő jogviszonyra tekintettel – bármilyen igényt támaszt, illetve eljárást indít, a Résztvevő köteles minden, a Szervező által megkövetelt intézkedést megtenni és a Szervezőnek megtéríteni minden olyan kárt, vagyoni hátrányt és költséget, ami a Szervezőt a Résztvevő bármely jogellenes magatartása miatt vagy azzal összefüggésben éri.
A Résztvevő köteles a Szervezőnek megtéríteni valamennyi olyan kárt illetve költséget, amely a Szervezőt a Résztvevő bármely jogellenes magatartása miatt vagy azzal összefüggésben érte.
8. A díjak és azok használatának feltételei
A feladatukat határidőben és („megoldott” vagy „teljesített” visszajelzés alapján) eredményesen megoldó Résztvevők megkapják a #akadalymentesITs címet. A feladatukat eredményesen teljesítő Résztvevők a Szervezők által megalkotott #akadalymentesITs címert a címer odaítélését követő egy (1) éven keresztül szabadon használhatják honlapjukon, e-mail aláírásban, és valamennyi online és offline platformjukon, külső és belső kommunikációjukhoz egyaránt.
A #akadalymentesITs címer átvételével a Résztvevő vállalja, hogy az IT Összefogás kezdetétől számított egy (1) évig saját honlapját is akadálymentesítési audit alá veti (feltéve, hogy a résztvevő honlapja még nem akadálymentesített). A Résztvevő vállalja továbbá, hogy ugyanezen időtartamon belül legalább egy (1) akadálymentesítési érzékenyítő programot vagy oktatást szervez a fejlesztői számára. A Szervező vállalja, hogy a programhoz, illetve az oktatás megszervezéséhez a Résztvevő számára – igény esetén – segítséget nyújt.
Amennyiben a Résztvevő a fenti kötelezettségét vagy azok bármelyikét elmulasztja, úgy a Szervező jogosult eltiltani a Résztvevőt a #akadalymentesITs címer használatától.
A Szervező az IT Összefogás során fentieken felsoroltakon kívül nem oszt ki más díjat vagy nyereményt.
A Szervező kettő (2) alkalommal kísérli meg értesíteni a feladatát eredményesen megoldó Résztvevőt az általa megadott elérhetőségen. Amennyiben a feladatát eredményesen megoldó Résztvevő értesítése akár az internetszolgáltató hibájából, akár azért nem volt lehetséges, mert a Résztvevő az IT Összefogás során hibás adatokat adott meg, vagy egyéb, a saját érdekkörükben felmerülő okból nem szerzett tudomást az értesítésről, úgy az adott Résztvevő kiérdemelte a #akadalymentesITs címet, de a Szervező a címer átvételének elmulasztása és sikertelensége miatt nem vállal felelősséget.
A Résztvevő tudomásul veszi, hogy a feladat megoldása, illetve annak tartalma, valamint az IT Összefogásban történő részvételével kapcsolatos saját marketingje nem ütközhet a jelen Szabályzatban, vagy egyéb jogszabályban foglalt rendelkezésbe, így különösen:
- nem tartalmazhat jogsértő információt és nem sérthet egyéb jogszabályi rendelkezést;
- nem tartalmazhat jogosulatlan vagy kéretlen hirdetést, politikai kampányt vagy ilyen jellegű promóciót;
- nem lehet másokat lejárató célzatú, illetve nem lehet alkalmas gyűlöletkeltésre, nem tartalmazhat valótlan, megtévesztő vagy félrevezető információt;
- nem tartalmazhat trágár, másokat fenyegető, vulgáris vagy diszkriminatív vagy egyéb illetlen, szexuális célzatú, a Szervező vagy harmadik személyek jó hírnevét sértő tartalmat;
- nem hívhat fel erőszakos, másokat veszélyeztető vagy antiszociális viselkedésre;
- nem tartalmazhat harmadik személyekre vonatkozó személyes adatokat;
- semmilyen egyéb módon nem sértheti harmadik személyek szerzői, felhasználói vagy bármely egyéb, személyhez fűződő jogát;
- harmadik személynek nem lehet olyan joga, követelése, amely korlátozná vagy akadályozná a Résztvevő által megoldott feladatnak a Szervező általi felhasználását.
A feladatot megoldó Résztvevő szavatol a fentiek maradéktalan betartásáért.
A jelen pontban foglaltak megsértéséből eredően a Szervező minden felelősségét kizárja.
A Résztvevő tudomásul veszi, hogy amennyiben a megoldását a Szervezők nem minősítik megfelelőnek, úgy panasszal vagy reklamációval a minősítéséről való tudomásszerzést követő három (3) munkanapon belül, egy (1) alkalommal fordulhat a Szervező felé. Amennyiben a Résztvevő panaszát vagy reklamációját a Szervező alaptalannak tartja, úgy a Résztvevőnek további jogorvoslati lehetősége nincs, és tudomásul veszi, hogy – a Szervező eltérő döntése hiányában – nem válik jogosulttá a #akadalymentesITs cím és címer használatára.
A Szervező fenntartja a jogot, hogy a jelen Szabályzatban foglalt feltételeket vagy magát az IT Összefogást, akár az IT Összefogás időtartama alatt egyoldalúan módosítsa vagy megszüntesse. A szabályzat módosításait, illetve az IT Összefogás esetleges megszüntetéséről szóló értesítést a Szervező a www.ithon.info oldalon teszi közzé. Az erről való tájékozódás elmulasztásáért a Szervező nem vállal felelősséget.
A Résztvevő által a Szervezőnek megadott adatok valódiságáért és megfelelőségéért a Résztvevőt terheli minden felelősség. A Résztvevő által tévesen vagy hibásan megadott adatokért a Szervező nem vállal felelősséget.
A Szervező kizárja felelősségét minden, az IT Összefogás során, vagy azzal összefüggésben felmerülő, harmadik személynek okozott, valamint esetleges technikai hibákból eredő károkért.
A Résztvevők tudomásul veszik, hogy a Szervező a feladat-megoldása Szervező részére történő elküldésével, mint ráutaló magatartással nem kizárólagos felhasználási jogot szerez a feladat-megoldás felhasználására.
9. Adatkezelés
A Résztvevők a jelen Szabályzat elfogadásával kifejezett hozzájárulásukat adják ahhoz, hogy az általuk megadott vagy elérhetővé tett adataikat a Szervező nyilvántartásba vegye és az IT Összefogás lebonyolítása és dokumentálása céljából az IT Összefogás időtartama alatt, valamint az IT Összefogás lezárultát követő harminc (30) napig kezelje. Amennyiben az adott Résztvevő jogosulttá válik a #akadalymentesITs cím és címer használatára, úgy hozzájárul továbbá ahhoz, hogy a Résztvevő regisztrált cégneve és logója megjelenjen a www.facebook.com/IThon.info és a www.ithon.info internetes oldalakon az IT Összefogás lezárultát követő egy (1) évig.
Szervező fenntartja a jogot, és a Résztvevő hozzájárulását adja ahhoz, a Szervező az IT Összefogás Napja rendezvény során kép- és hangfelvételeket készítsen, amelyeket a későbbiekben jogosult reklámcélú promóciókhoz külön díjazás nélkül felhasználni.
A Résztvevő a jelen Szabályzat elfogadásával továbbá kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy a Szervező a nevüket, logójukat és a feladat-megoldásukat az IT Összefogáshoz kapcsolódó marketing platformokon közzétegye, az IT Összefogáshoz kapcsolódó cikkekben és egyéb marketing megjelenésekben feltüntesse.
A Résztvevők személyes adatait a Szervező harmadik személyeknek nem adja tovább. A Szervező kötelezettséget vállal arra, hogy a Résztvevők személyes adatait a hatályos jogszabályi rendelkezésekre figyelemmel, így különösen az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvényben, valamint az Európai Parlament és a Tanács 2016/679 rendelete a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (az Európai Unió általános adatvédelmi rendelete – GDPR) foglaltaknak megfelelően kezeli.
Az IT Összefogásban a személyes adatkezeléssel érintettek a Szervezőtől, mint adatkezelőtől bármikor tájékoztatást kérhetnek személyes adataik kezeléséről, továbbá kérhetik személyes adataik helyesbítését vagy törlését. A tájékoztatást a Szervező a kérelem kézhezvételétől számított legrövidebb időn belül, de legfeljebb hetvenkettő (72) órán belül írásban vagy elektronikus úton küldi meg az érintettnek. Az érintett jogosult kérni személyes adatai törlését (azaz visszavonni a személyes adatai kezeléséhez történő hozzájárulást tartalmazó nyilatkozatát). A törlés postai úton kérhető a Szervezőtől. Az érintett bármikor visszavonhatja a már megadott hozzájárulását, indokolás nélkül, részben vagy egészben. A Szervező a hozzájárulás visszavonásáról történt értesítés kézhezvételét követően haladéktalanul gondoskodik az adatkezelés megszüntetéséről, véglegesen törli az érintettet a nyilvántartásából, és a visszavonással érintett személyes adatok törlésre kerülnek oly módon, hogy a visszavonó nyilatkozatot tevő személy egyértelműen azonosítható legyen, majd mindezek megtörténtéről értesíti az érintettet. A kezelt adatok a törlési kérelmet követő 8 (nyolc) napon belül törlésre kerülnek a Szervező adatbázisából. Amennyiben az érintett úgy véli, hogy az adatfeldolgozás ellentétben áll személyes, illetve magánéletének védelmével, vagy törvénybe ütközik, panaszával a Szervezőhöz vagy a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordulhat. Amennyiben az érintett nem ért egyet adatai kezelésével, a Szervező postacímén írásban bármikor kérheti azok törlését a nyilvántartásokból. A Szervező az érintett adatait harmadik félnek nem adja át. Az IT Összefogás lezárultát követő egy (1) év elteltével a Szervező az összes, az IT Összefogással kapcsolatban tudomására jutott személyes adatot megsemmisíti.
A Résztvevő, valamint az érintett tudomásul veszik, hogy az adatszolgáltatás önkéntes, adatai kezelését és feldolgozását a Szervező végzi. A Résztvevő és az érintett az adatkezeléssel, annak megszüntetésével kapcsolatos bármilyen kérdéssel a Szervezőhöz fordulhat az alábbi postacímen: 1123 Budapest, Alkotás utca 17-19. 3. em.
A Szervező adatkezelésével, valamint az érintettek adatkezeléssel összefüggő jogaival kapcsolatos további részletes és általános szabályok a www.ithon.info honlapon elérhető adatkezelési tájékoztatóban találhatóak.
10. Általános rendelkezések
A jelen Szabályzat hatálya az IT Összefogás programra történő regisztrációval létrejövő jogviszonyokra terjed ki. A jelen Szabályzat folyamatosan elérhető a www.ithon.info honlapról.
A jelen Szabályzat alapján létrejött szerződés nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre, nem minősül írásbeli szerződésnek, a szerződés nyelve a magyar, magatartási kódexre nem utal. A jelen Szabályzat alapján létrejövő szerződések nem minősülnek írásba foglalt szerződésnek, ezért azokat a Szervező külön nem iktatja, és azok utóbb nem hozzáférhetőek.
A jelen Szabályzatban nem szabályozott kérdésekre, valamint a jelen Szabályzat értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény.
A résztvevők az IT Összefogás során, azzal kapcsolatosan felmerült panaszaikkal, észrevételeikkel, továbbá az Alkalmazás használatára vonatkozóan felmerült esetleges kérdéseikkel a Szervezőhöz fordulhatnak az alábbi elérhetőségek valamelyikén:
e-mail: info@ithon.info
telefon: +36 20 218 5946
postacím:1123 Budapest, Alkotás utca 17-19. 3. em.
11. A Szerződés megszűnése, megszüntetése
A jelen Szabályzat, mint általános szerződési feltétel elfogadásával létrejövő szerződéses jogviszony az IT Összefogás időtartamának lejártával szűnik meg. A jogviszony megszűnik továbbá akkor is, ha a Résztvevő a Szervezőhöz intézett egyoldalú nyilatkozatával a jogviszonyt megszünteti. Ilyen esetben díj-visszafizetési jog vagy igény a Résztvevőt nem illeti meg, és a Szervező az IT Összefogást kísérő marketing platformokról jogosult a Résztvevő nevét és logóját törölni.
A Szervező fenntartja a jogot arra vonatkozóan, hogy technikai vagy egyéb okokból az IT Összefogást vagy annak egy részét korlátozza, felfüggessze vagy megszüntesse, amely utóbbi esetben a jogviszony automatikusan megszűnik.
A jelen Szabályzat a 2019. március 29. napján kihirdetett Szabályzatnak a 2019. április 19. napján módosított, hatályosított változata.
A Szabályzat előző verziója itt tekinthető meg.
Az IThon.info csapata