Szeretnénk a problémakört közelebb hozni az emberekhez, mert bár sokan érintettek, mégsem kap elég figyelmet ez a téma, és egyelőre nem evidencia, hogy az akadálymentesítési szempontok előtérbe kerüljenek egy-egy weboldal, vagy alkalmazás elkészítésekor. A program során az IThon.info csapata is felülvizsgálja saját felületeit és a program végére akadálymentes weboldallá igyekszik válni. A kezdeményezés fontos részét képezi a témakör oktatása, a tudás és ismeretek közös továbbadása.
Célunk:
- A problémakört megismertetni minél szélesebb réteggel,
- Elindítani a közös gondolkodást,
- Példát mutatni,
- Oktatni,
- Problémákat megoldani,
- A honlapok, applikációk elkészítésénél triviálissá tenni az akadálymentességet
Az IT Összefogás nem csak weboldal-fejlesztő cégeknek szól, hanem minden olyan cégnek, ahol jószándékú fejlesztők dolgoznak, a mozgalom terjesztésében pedig bárki szabadon részt vehet.
Mit kell pontosan tenni?
- Első lépés, hogy meghozd a döntést: valóban elköteleződsz az ügy mellett
- Regisztráció, majd utána a saját profilban az “IT Összefogás” fülnél megerősítés
- A cég IT csapatainak feladata elsősorban a lefoglalt hibajegyek megoldása lesz
- Azt kérjük tőletek, hogy kezdjetek el beszélni a témáról és egy éven belül tartsatok a kollégáknak érzékenyítő tréningeket
- A program ideje alatt legalább 2 alkalommal a kommunikációs felületeiteken is osszatok meg tartalmakat az összefogás lényegéről, a téma fontosságáról. Ehhez mi is adhatunk ötleteket, cikkeket, videókat, de készíthettek ti magatok is.
Hiszünk az összefogásban, a csapatmunka erejében.
A program jótékony célt szolgál, mégis vannak költségei (emberi erőforrás, fejlesztés, rendezvény és marketing) amelyeket a résztvevő cégek között megosztunk. Többletbevétel esetén, közösen jótékony célra ajánljuk fel. Részletek az ÁSZF-ben.
Jelentkezési határidő: 2019. május 15. éjfél
Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány közreműködésével összegyűjtöttünk különböző technológiai területen olyan kijavítandó hibajegyeket, amelyek megoldásával weboldalak ezrein javulhat az érintettek számára a felhasználói élmény, és rengeteg weboldal szolgáltatásait akadályozottak is könnyebben igénybe tudják venni, például ki tudják tölteni az online kérdőíveket, vagy el tudják olvasni a rajta lévő tartalmakat.
Amikre fókuszálunk:
- Olyan (ún. assistive technológiák) hibák, melyek a látássérültek, vagy más akadályozott emberek mindennapjait segítő eszközeikben jelennek meg. Idén elsősorban a látássérültek problémáira helyezzük a hangsúlyt, így a hibajegyek képernyőolvasó alkalmazásokban fordulnak elő.
- A weboldalaknál akadálymentesítéskor megjelenő hibák, amelyeket nem az adott oldalon, hanem az ún. core code-ban, vagy webmotorban kell javítani (listázott hibák javítása).
Mindkét esetben a szükséges technológiai ismeretek szerint listázzuk a hibajegyeket, hogy könnyebben megtaláld, miben tudsz segíteni.
A weboldalak akadálymentesítéséről bővebben
Hisszük, hogy a weboldalak készítésekor egy kis odafigyeléssel akadályoztatott emberek millióinak könnyíthetjük meg az életét. Ebben a cikkünkben összefoglaltuk azt a legfontosabb 30 szempontot, amit egy-egy oldal elkészítésekor figyelembe kell venni ahhoz, hogy az oldal akadálymentes legyen.
Ha mindössze ebben a videóban szereplő 5+1 dologra különösen odafigyelsz, már sokat tettél azokért, akik érintettek, de még mindig lesz hova fejlődni a témában! 🙂