Az IPR-Insights évek óta rendszeresen folytat szoftvergazdálkodás és licencelés témájú képzéseket. Ezeken belül az IPR-Insights LicencAkadémia elnevezésű tréningünk keretében a szoftvereszköz-gazdálkodás (SAM) elméletével és gyakorlatával foglalkozunk. Ismertetjük a főbb szoftvergyártók és termékeik licencelését, és a költséghatékony vállalati szoftvergazdálkodás alapjait.
Elsőként áttekintjük a szerzői jog rendszerét és ismertetjük a magyar szerzői jogi törvény alapvető rendelkezéseit, szoftverekre vonatkozó szabályait. Majd ismertetjük a szoftvereszköz-gazdálkodás alapfogalmait, bemutatjuk az érintett vállalati folyamatokat, azok jellemzőit, illetve az ezek mentén felmerülő szabályozási szükségleteket. Tréningünk ezen része az ISO/IEC 19770-1 Software Asset Management szabvány követelményeire, valamint gyakorlati tapasztalatainkra támaszkodik. Ezután bevezetjük a hallgatóságot a szoftver licencek világába. Tárgyaljuk a felhasználási szerződések kötelező elemeit, tipikus és lehetséges rendelkezéseit, a gyakori licenckonstrukciókat és a szoftverértékesítés jellemző módozatait. Megmutatjuk a szoftver licenceléssel kapcsolatos jellemző hibákat, félreértéseket. A továbbiakban részletesen tárgyaljuk a tapasztalataink szerint leggyakrabban használt szoftverek jogtulajdonosainak licencelési modelljeit, és bemutatjuk keretszerződéseik és terméklicenceik jellegzetességeit, valamint részletes betekintést nyújtunk az ún. szabad szoftverek (FLOSS) licenceinek világába is. Ebben a blokkban olyan aktuális kérdéseket is tárgyalunk, mint a gyártói szoftverauditok tapasztalatai, és azok licencelési vonatkozásai.
Végül konkrét példán keresztül bemutatjuk azt is, hogy vállalati környezetben hogyan automatizálható a szoftvereszköz-gazdálkodás, és milyen funkciókkal váltható ki, illetve támogatható az emberi munka.
Az előadásokat az IPR-Insights adott szakterületen több éves gyakorlati tapasztalattal rendelkező tanácsadói tartják.
A tréningen a részt vevők kézhez kapják az előadások kinyomtatott diáit, ezzel is segítve, hogy a megszerzett tudásuk később is felhasználható legyen.
A tréning végén egy rövid gyakorlati jellegű teszttel mérjük fel a résztvevők megszerzett tudását.
A tréningre SAM menedzsereket, szoftverlicencekkel foglalkozó informatikai szakembereket és minden más érdeklődőt szeretettel várunk.