Olyanra láthattunk már példát, hogy fizikusok fejlesztőknek álltak. Talán elsőre nem tűnik rokonterületnek, az azonban mégis azonos, hogy a fejlesztők és a fizikusok is állandóan problémákat oldanak meg. A magas szintű analízis és- méréstechnika ismeretek is nagyszerű kiindulópontot jelentenek.
Elkeseredni azonban azoknak sincs oka, akik nem tanultak hasonló területen.
Van arra példa, hogy valaki abszolút IT-mentes dolgokat tanul az egyetemen, mégis olyan szemlélettel és logikával rendelkezik, amit kamatoztatni tud az IT területén.
Nem csak az elemzőkészség és a problémákhoz való hozzáállás fontos, de ugyanúgy a soft skillek is, mint például a megfelelő kommunikációs képesség.
Ilyenkor jó belépő lehet például egy IT tanácsadói pozíció, ami remek ugródeszka lehet akár ahhoz is, hogy valaki később fejlesztővé váljon. Kisebb, kiadható fejlesztési feladatokkal el lehet indulni, persze, ha erre a kollégák kapnak elegendő időt az egyéb feladataik mellett, és vannak olyan senior munkatársak, akik tudják menedzselni a folyamatot, mintegy mentor-szerepet betöltve. A témában már készült egy cikkünk, melyről bővebben ide kattintva olvashatsz.
Másik alternatíva lehet esetleg egy Service Desk-es állás, informatikai cégeknél, amennyiben valaki legalább egy-két idegen nyelvet már megfelelő szinten ismer. Ilyenkor kezdetben a belépők általában egy intenzív informatikai képzést kapnak, a tanfolyam sikeres elvégzése után pedig már el is kezdhetik a munkát.
Fejlesztővé képezni valakit, aki nem rendelkezik tapasztalattal, már kissé más tészta. Egy IT tanácsadói pozícióban eltöltött 1-2-3 éves tapasztalat remek alapot tud adni, hiszen ennyi idő alatt könnyűszerrel elsajátíthatók a szakkifejezések, a gondolkodásmód, meg lehet ismerkedni különféle módszertanokkal és technológiákkal, egyaránt.
„Nagyon nehezen képzelhető el, hogy valaki orvosi diploma nélkül műtsön, vagy építész diploma nélkül tervezzen épületeket. Az informatika azonban más. Az informatikusi egyetemi képzések tradicionálisan tudósok, kutatók képzésére jöttek létre. Ugyanakkor jelenleg elsősorban nem ilyen munkatársakra, hanem digitális szakemberekre van szükség nagy tömegben.” – meséli megrendelőik tapasztalatait Boda József, a 12+6 hónapos rendszerben oktató Codecool programozóiskola ügyvezetője.
Amennyiben szétnéznél, milyen képzések közül válogathatsz, tedd meg itt!
Ha megvan benned a kellő elszántság és proaktivitás, nyugodtan kezdj bele kisebb saját projektekbe. Ezekből aztán rengeteget lehet tanulni!
Ne felejtsd el, hogy az IThon.info-n több cégről és képzésről is találsz információt! Kövess minket a Facebook, Linkedin és Instagram oldalunkon is, hogy ne maradj le semmiről!